Ukraina õpilaste GLOBE retk Hiiumaale

Täna toimus Paldiski Ühisgümnaasiumi ja Lauka Põhikooli ühine eesti – ukraina õpilaste GLOBE retk Hiiumaale. GLOBE retk on sündmus, mille käigus õpitakse tundma Eesti loodust, keelt ning GLOBE tegemisi.

Kui tänane hommik Harjumaal oli üsna karge, siis Hiiumaale jõudes võttis meid vastu mõnusalt paitav päike. Jõudes Lauka Põhikooli, tutvusime kooli, koolipere ja sealse ilmajaamaga. Viisime kooli juures läbi atmosfäärimõõtmised, mõõtes õhutemperatuuri, õhurõhku ning õhuniiskust. Vaatlesime pilvi ning määrasime koordinaate.

Kui mõõtmised tehtud, suundusime metsa, Tihu looduskaitsealale, Vanajõe oru õpperajale. Lauka kooli õpetaja Triin oli ette valmistanud tutvumis- ja liikumismängud. Seejärel suundusime Hiiumaa kõige kaunima jõe – Vanajõe – kallastele, kus mõõtsime jõevee temperatuuri, vaatlesime vee läbipaistvust ning mõõtsime pH-d. Lõunasöögiks grillisime vorstikesi ja veetsime mõnusalt aega. Enne praamile minekut põikasime veel Rannapaargu seiklusrajale ning andsime hoogu külakiigel. Nii mõnegi õpilase jaoks oli Hiiumaa retk esmakordne ning praamisõit oli elamus omaette.

Retke toimumist toetasid MTÜ GLOBE Eesti ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkond. Suur-suur aitäh!

Galerii!