Kunstihuviliste õpilaste külastus A. Adamsoni Ateljeemuuseumis

„Ilma otsa ja ääreta kunstituba“ kutsus huvilised 30. novembril ja 7. detsembril osalema savitöötuppa A. Adamsoni Ateljeemuuseumis.

Paldiski Ühisgümnaasiumi kunstihuvilised said võimaluse külastada Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi, tutvuda kuulsa kujuri tööde ja elukäiguga ning õppida ka ise savist kujukeste voolimise kunsti. Töötoast võtsid osa kooli kunstiprojekti algatajad ka ise. Pikk päev lõppes muuseumis pärnaõietee joomise ja Anne Koogikodu maitsvate võileibade ja saiakestega. Valmistatud kujukesed said igaüks endale toredad nimed: Bobi, merineitsi, Gru, jt. Kujud põletatakse kõrgkuumusel ahjus ning hiljem saab neid soovi korral ka üle värvida. Õpilastele jäävad kujukesed mälestuseks, kuid enne kojuviimist on need vaatamiseks teistele õpilastele kunstiklassis. Tagasiside savi töötoa kohta oli positiivne. Kunstiprojekti algataja Veronika arvab, et õpilased said teada palju uusi võtteid saviga ümberkäimiseks, arendades ruumilist mõtlemist ja loomingulisust. „Kõik on kunstielamuse ja väärtusliku kogemuse võrra rikkamad.“

“Ilma otsa ja ääreta” kunstitoa projekti rahastab Lääne-Harju Koostöökogu vihmavarjuprojektist “Puhume purjesse”.

Õpilasprojekti juhendas õp Marje Suharov.