GLOBE retk Pakri tuletorni

Täna toimus taaskord Paldiski Ãœhisgümnaasiumi ja Hiiumaa Lauka Põhikooli ühine eesti – ukraina õpilaste GLOBE retk. GLOBE retk on sündmus, mille käigus õpitakse tundma Eesti loodust, keelt ning GLOBE tegemisi. Läbi uurimusliku õppe on GLOBE-i visiooniks edendada ja toetada õpilaste, õpetajate ja loodusteadlaste koostööd keskkonna ja Maa kui süsteemi uuringute valdkonnas.

Kui kevadel käisime meie hiidlastel külas, siis seekord olime võõrustajateks meie. Saime tutvustada oma kooli, linna ja imeilusat Pakri poolsaare loodust.

Esmalt viisime kooli juures läbi atmosfäärimõõtmised, mõõtes õhutemperatuuri, õhurõhku ning õhuniiskust. Vaatlesime pilvi ning määrasime koordinaate.

Seejärel suundusime väikesele matkale, mis viis meid Pakri tuletorni. Saime teada veidi majaka ajaloo kohta ning samuti teame nüüd, et Pakri tuletorn oma 52 meetriga on Eesti randade kõrgeim. Aitäh, Kersti Ressar, ajaloolise ülevaate eest! Torni tipust saime nautida kaunist merevaadet ning lugeda üle tuulepargi tuulikud.

Uue energiaga matkasime mere äärde, kus viisime läbi vee mõõtmised. Mõõtsime merevee temperatuuri, mis oli meie üllatuseks lausa 11 kraadi; vaatlesime vee läbipaistvust ning mõõtsime soolsust.

Retke toimumist toetasid MTÜ GLOBE Eesti ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkond. Suur-suur aitäh!🫶